- Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego Kiepura

Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego Kiepura

Taniec Towarzyski - Grupa Sport- STUDIO 3

Taniec turniejowy dzieci.

Czym są zajęcia STUDIA 3 dla dzieci- taniec turniejowy?

Sportowy Taniec Towarzyski (STT) jest dyscypliną sportową, w której tancerze tworzący pary lub grupy par (zespoły, formacje taneczne) rywalizują w tańcach standardowych lub tańcach latynoamerykańskich, używając ściśle określonej techniki tanecznej, w interpretacji zgodnej zcharakterem poszczególnych tańców, do określonej muzyki, dążąc do osiągnięcia jak najlepszego wyrazu artystycznego.
Sportowa rywalizacja taneczna ma charakter porównawczy.
Do tańców towarzyskich zaliczamy: cha-cha, sambę, rumbę, pasodoble oraz jive (tańce latynoamerykańskie) oraz walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, fokstrota oraz quickstepa (tańce standardowe).

W tej grupie dzieci przygotowują się na treningach, aby rywalizować na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego.

Jakie korzyści wynikają z trenowania w grupie zaawansowanej?

Tańczące dzieci mogą pochwalić się lepszą motoryką, postawą ciała, a także umiejętnością zachowania równowagi niż ich rówieśnicy. Co więcej, zajęcia taneczne w doskonały sposób zapobiegają wadom kręgosłupa. Ponadto, w grupie sportowej, dzieci uczą się zdrowej rywalizacji "fair-play" oraz pracy w grupie. Systematyczna praca na treningach to również kształtowanie ich charakteru oraz zdrowych ambicji. Swoich sił tancerze mogą wypróbować na turniejach tańca, które odbywają się w całej Polsce.

Dla kogo?

Zajęcia Studia 3 przeznaczone są dla dzieci w wieku 8- 11 lat. 

Kiedy?

Zajęcia odbywają się w poniedziałki oraz czwartki od godziny 17:00 do 18:00, w siedzibie klubu przy ulicy Będzińskiej 65 w Sosnowcu.

Jak się zapisać?

W celu zapisania się na zajęcia w nowym sezonie, który rozpoczyna się już 6 września, prosimy o kontakt z sekretariatem Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury pod numerem: (+48) 32 788-33-60 lub poprzez Facebooka na profilu Studio Sportowego Tańca Towarzyskiego Kiepura Sosnowiec.

Dodatkowe pytania?

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące zajęć prosimy o kontakt pod numerem podanym wyżej lub przez Facebooka.